• تهران، اتوبان آیت الله سعیدی، گلدسته، خیابان محمودیان، تقاطع ماهان، بن بست مهر، پلاک 14/1

استاکر دستی

استاکر دستی شرکت آسیا یدک

استاکر دستی : از جمله ماشین آلات مناسب انبارداری در محیط های کوچک هستند. ساکتی کارکرد استاکر دستی در محیط های تجاری و فروشگاهی نیز می تواند بسیار مفید به نظر بیاید. باتری آنها قابل شارژ است و می تواند به مدت طولانی فعال باشد. یک استاکر دستی می‌ تواند تا وزن ۸ تن را به راحتی جا به جا کند. این مقدار برای استاکر دستی چیزی در حدود ۳ تن خواهد بود.

ساختار یک استاکر برقی

ماشین آلات انبارداری عموماً ساختار یکسانی دارند. وجود دو شاخک بلند که قرار است در حفره های پالت قرار گیرند و یک سیستم عموماً هیدرولیکی که یا با نیروی دست و یا توسط یک سیستم موتوری می‌ تواند این شاخک‌ ها را بالا و پایین ببرد. استاکر دستی هم کم و بیش دارای چنین ساختاری است.

دو شاخک، یک ستون ریلی شکل که شاخک ها در آن جا به جا می‌شوند، بدنه ی اصلی که شاخک ها به همراه ستون ها سوار بر آن هستند، اهرم که توسط اپراتور تحت کنترل در می آید و جایگاه اپراتور. در آخر سیستم هیدرولیکی که ممکن است دستی و یا برقی باشد.

شاخک های استاکر به راحتی و کاملا تحت کنترل توسط اپراتور در زیر بار قرار گرفته و سپس به کمک اهرمی که در اختیار اپراتور است، بار ها به سهولت بالا و پایین خواهند شد. ویژگی هایی مانند تنظیم شاخک های استاکر دستی در ابعاد و اندازه های مختلف و متناسب با نوع بار از جمله نکات قابل تحسین در این وسیله از ماشین آلات انبارداری می باشد. حرکت شاخک ها نیز توسط دکمه هایی که بدون اهرم کنترل تعبیه شده ‌اند، صورت می پذیرد.

 

مزایای استفاده از استاکر دستی

لیفتراک ها بسیار بزرگ هستند و در عین حال صدای بسیاری تولید می ‌کنند. پس در محیط های کوچک و یا خیلی حساس به صدا کارآمد نیستند. جک پالت ها توان پایینی دارند و در عین حال فاقد ویژگی های انبارداری و قفسه چینی هستند. چرا که ماکزیمم ارتقاء شاخک‌ های آنها تا حدود ۲۰ سانتی متر است. اگر بخواهیم ویژگی‌ های مطلوب هر دو دستگاه لیفتراک و جک پالت را همراه هم داشته باشیم، در عین حال از خصایص منفی آنها رهایی پیدا کنیم، چاره ‌ای نیست جز استفاده از یک استاکر مخصوصا استاکر دستی.

استاکر دستی از جمله ماشین‌آلات انبار داری است که در عین سکوت می تواند بار های بسیار سنگینی را جا به جا کند و در عین فرمان پذیری بالا خاصیت انبارداری و قفسه بندی را در فضا های کوچک به همراه داشته باشد. سهولت کار در استفاده، قیمت بسیار پایین تر نسبت به لیفتراک، توان مناسب در بسیاری از بار ها، هزینه‌ های پایین نگهداری، خرابی ‌های کمتر و راحتی برای اپراتور در عین امنیت کامل بار، از جمله دیگر ویژگی های قابل ذکر برای استاکر می باشد.

این حجم از ویژگی های جذاب و در عین حال کاربردی باعث شده است که استفاده از استاکر در صنایع روند رو به رشدی را داشته باشد. این روند رو به رشد را می توان به خوبی در صنایع داخلی نیز مشاهده کرد.

 

استاکر دستی، وقتی یک لیفتراک را کوچک می کنند

تفاوت لیفتراک با استاکر : تا به حال لیفتراک را دیده‌ ایم و بار ها اسم آن به گوشمان خورده است. لیفتراک قطعاً یک وسیله ی آشنا در فضا های صنعتی و تجاری و انبارداری است. یک ماشین در سایز های کوچک تا بزرگ به جهت حمل بار ها با تناژ بالا در جهت اهداف صنعتی.

اما آیا تا به حال فکر کرده ‌اید که بشود این ماشین بزرگ و پر زور را تا آنجا کوچک نمود که چیزی شبیه به یک اسباب‌ بازی بشود، در دستان فردی که می‌ خواهد بار های چند تنی را با آن جا به جا کند؟ بله، امروزه یک چنین ماشینی را ساخته اند. استاکر دستی یا استاکر های نیمه برقی و دستی همان لیفتراک کوچکی است که در عین کوچکی، قدرت یک لیفتراک را همراه دستان شما خواهد کرد. استاکر ها از لحاظ ساختاری بسیار شبیه به لیفتراک هستند، در ابعادی بسیار کوچک تر و البته ضعیف تر.

در واقع میتوان گفت که محصولی است از آمیخته شدن جک پالت با ساختار لیفتراک. استاکر ها شاید همان جک پالت ها باشند که می‌ توانند بار ها را در ارتفاع بسیار بیشتری بالا ببرند. یعنی علاوه بر وظیفه ی حمل و نقل بار ها، ویژگی های انبارداری نیز دارند. از این رو است که استاکر را در ردیف ماشین آلات انبارداری طبقه‌ بندی می ‌کنند. از استاکر ها بیشتر در فروشگاه ها، کارخانجات با تولید محصولات کوچک، انبار ها و در کل جا به ‌جایی و انبارداری بار ها تا وزن ۳ تن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع استاکر هایی که شرکت آسیا یدک تولید می کند عبارت است از:

شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر و یا برای استعلام قیمت این محصول با ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر در باره شرکت ما به این صفحه مراجعه فرمایید