• تهران، اتوبان آیت الله سعیدی، گلدسته، خیابان محمودیان، تقاطع ماهان، بن بست مهر، پلاک 14/1

بالابر خانگی

بالابر خانگی (هوم لیفت)، آسانسوری کم حجم در خانه

بالابر خانگی : خانه ی شما دارای دو طبقه است؟ و یا ارتفاعی در خانه وجود دارد که باید به آن دسترسی داشته باشید و در عین حال نمی‌خواهید و یا قادر نیستید که از پلکان استفاده کنید؟ شاید هم محدودیت مکانی به جهت نصب پلکان دارید و مجبور شده اید از نردبان و یا چیزی شبیه به آن در جهت جابه جایی به مکان هایی بالاتر از سطح همکف خانه ی خود استفاده کنید؟ شاید هم ساختمان چند طبقه دارید و ساختمان شما فاقد آسانسور است و در عین حال شرایط نصب آسانسور نیز ندارد….

اگر در هر یک از این شرایط قرار دارید و می خواهید زحمت استفاده از پلکان یا نردبان و یا… گریبان گیر شما نباشد، یک بالابر هیدرولیک خانگی به کار خانه ی شما خواهد آمد.

 

بالابر خانگی (هوم لیفت) چیست؟

بالابر هیدرولیک خانگی یا همان لیفت انگلیسی زبانها، یک بالابر الکترو هیدرولیکی است که با کمک نیروی هیدرولیکی و با استفاده از یک موتور برق ساده می‌تواند کابینی را به شکل عمودی در بین طبقات، البته به تعداد محدود جابه‌جا کند. اساساً بالابر هیدرولیک خانگی را به شکل مکعبی، محدود و کوچک می‌سازند که بتواند قابلیت و انعطاف خوبی به جهت نصب در هر مکانی را داشته باشد.

بالابر خانگی یا آسانسور

هوم لیفت برای خانه در واقع یک نوع آسانسور می باشد اما با ساختاری کاملا متفاوت. البته شاید در هدف نهایی که هر دو سیستم دنبال می کنند، می توان به شباهت های کاری هر دو سیستم رسید. اما در نهایت این دو سیستم در عین هدف و کارکرد مشابه، شرایط و اصول و ساختار کاملاً متفاوتی با یکدیگر دارند. آسانسور یک سیستم کابلی متکی بر موتورهای بزرگ برقی است که در موتورخانه ای مجزا نصب می‌شود و از طرفی می‌تواند سرعت و ظرفیت بسیاری ایجاد کند و قابلیت کار در ارتفاعات بسیار بالایی را دارد. در عین حال بسیار گران و پرهزینه هستند و برای نصب الزامات، شرایط مکانی و حجم بسیاری را طلب می‌کند و عموماً قابلیت نصب در داخل فضای یک خانه را ندارند. و اگر احتمالا ساختمانی را بدون آسانسور ساخته باشند، شرایط نصب آسانسور در سال‌های آتی برای آن ساختمان عملاً ناممکن و یا خیلی سخت خواهد بود.

اما در مقابل بالابر هیدرولیک خانگی یک سیستم متکی بر نیروی هیدرولیک است که هر چند ظرفیت محدود و ارتفاع کمی را پاسخگو می باشد، هزینه ی بسیار کمتر، الزامات و شرایط نصب به مراتب ساده‌تر، حجم کارکرد پایین‌تر و قابلیت نصب در داخل خانه ها از ویژگی‌های مطلوب این دست از بالابرهای خانگی می باشد. اما آنچه هدف از تهیه بالابر هیدرولیک خانگی را توجیه می‌کند وجود ساختمان هایی است که به هر دلیلی آسانسور ندارد و بعد از زمانی که از ساخت می‌گذرد نیاز به یک سیستم بالابر احساس می‌شود. بالابر خانگی همان چیزی است که این دست از ساختمان ها طلب می کنند.

مزایای استفاده از بالابر خانگی

 عدم نیاز به چاله: اولین ویژگی مهمی که در یک بالابر خانگی خودش را نشان می دهد، عدم نیاز به چاله در بهره برداری می باشد. برای ساختمانهایی که از قبل آسانسور ندارند و یا قرار است که سیستم بالابر در داخل یک خانه نصب شود، عدم نیاز به چاه که از الزامات یک آسانسور می باشد، یک ویژگی چشمگیر می‌تواند باشد.

عدم نیاز به موتورخانه: آنچه یک آسانسور را گران و پر هزینه و جاگیر می‌کند، وجود یک فضایی برای نصب تجهیزات موتوری می باشد. موتورخانه فضایی است که برای یک بالابر هیدرولیک خانگی تعریف نشده است و این یک دلیل کافی است برای خانه هایی که نیاز به یک سیستم بالابر دارند و نمی خواهند مکان اضافی برای آن تعریف کنند.

عموما بدون نیاز به تخریب مکان نصب: بالابر هیدرولیک خانگی را بسیار منعطف طراحی می کنند. به گونه ای که می شود برای هر فضای خالی که به هر صورتی به طبقات بالا اشراف دارد، یک بالابر خانگی تعریف کرد.

نیاز به فضای کم و محدود: همانطور که قید شد، از هر فضای خالی که به طبقات بالای خانه مسیری ایجاد می کند می توان به جهت نصب بالابر هیدرولیک خانگی بهره برد، این یعنی آنکه این سیستم ماهیتی کم حجم دارد.

مجهز به پمپ دستی در جهت ایمنی: اگر برق ساختمانی قطع شود، آسانسورها چه کار می کنند؟ خب، برای بالابر خانگی یک پمپ دستی داخل کابین طراحی کرده اند که در صورت قطع برق می‌تواند کابین را به نزدیکترین طبقه هدایت کند.

مصرف برق فقط در جهت بالا رفتن، یک ویژگی جذاب: موتور الکتریکی و به تبع آن پمپ هیدرولیک فقط برای پمپاژ روغن به پیستون به جهت بالا رفتن باید کار کند و برای پایین آمدن فقط کافیست، شیر تخلیه روغن باز باشد تا خود کابین با استفاده از وزن خود پایین بیاید، این یعنی صرفه جویی در مصرف برق.

بدون نیاز به برق سه فاز: ویژگی سیستم های الکتروهیدرولیکی این است که می‌توانند نیروی بسیاری را با بهره بردن از یک موتور کوچک تامین کنند. این یعنی اینکه با استفاده از یک موتور تک فاز به راحتی می توان یک سیستم بالابر هیدرولیک خانگی را راه اندازی کرد.

دیگر ویژگی ها: نصب سریع و آسان، ایمنی مناسب، زیبایی قابل توجه، دوام بالا و خرابی کم و به کارگیری سرعتی آرام و روان از دیگر ویژگی‌های قابل ذکر از سیستم های بالابر خانگی می باشد.

البته آنچه که می تواند یک سیستم بالابر هیدرولیک خانگی را راهی برخی از خانه‌ها کند، راحتی و کاربردی بودن این سیستم برای افراد معلول، کم توان یا ناتوان جسمی، سالخوردگان و افراد تحت شرایط خاص می باشد. البته وجود یک چنین سیستمی در یک خانه ملزم به حضور یک فرد معلول و یا سالخورده نمی باشد. بلکه هر کسی به فراخور نیاز خود می تواند از حضور یک هوم لیف در فضای داخلی خانه ی خود بهره ببرد.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر و یا برای استعلام قیمت این محصول با ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر در باره شرکت ما به این صفحه مراجعه فرمایید.

دیگر بالابر های آسیا یدک: بالابر صنعتیبالابر فروشگاهی